• Powiększ
  • Pomniejsz
  • Normalny

Current Size: 100%

Mam Haka na Raka

22.02.2013

Po raz kolejny studenci WUM wspierają „Mam haka na raka”

Mam Haka na Raka to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Koncepcja Mam Haka na Raka oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). Zgodnie z tą zasadą, program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności.

Tematem obecnie trwającej, 6 edycji jest nowotwór złośliwy skóry – czerniak, na którego co roku zachorowuje 2500 osób, a prawie połowa z nich umiera.

Studenci WUM, pod kierunkiem pracowników Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii oceniają działania lokalne przeprowadzone przez młodzież w regionach, wybierając najlepsze z nich. W prace przy programie zaangażowane jest Uczelniane Centrum Zdrowia Środowiskowego oraz Studenckie Koło Menagerów Zdrowia.