Koło Naukowe

SKN "Menedżerów Zdrowia"

Studenckie Koło Naukowe Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii powstało w roku 2004 z inicjatywy opiekuna koła dr hab. Edyty Krzych-Fałta oraz studentów kierunku Zdrowie Publiczne.

Koło naukowe prowadzi działalność zorientowaną na pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko pojętego zdrowia publicznego. Opiera się ona na przygotowywaniu referatów, prac badawczych oraz działalności prozdrowotnej. Jest organizatorem cyklicznych konferencji pod nazwą ,,Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu’’, które organizowane są od 2007 roku.

Konferencja przeznaczona jest dla studentów oraz absolwentów uczelni medycznych, a także studentów i absolwentów kierunków pozamedycznych zainteresowanych wymianą poglądów oraz doświadczeń naukowych w obszarze nauk o zdrowiu, zdrowia publicznego, epidemiologii, medycyny społecznej i środowiskowej, promocji zdrowia jak również zagadnień z zakresu prawa medycznego oraz ekonomii i zarządzania w sektorze zdrowotnym.

Oprócz konferencji naukowych Studenckie Koło Naukowe bierze udział w różnych projektach dotyczących ochrony oraz promocji zdrowia, takich jak:

1. Konferencja  ,,Promocja Zdrowia, a zdrowie XXI wieku’’
  2. Piknik ,,Warszawski Uniwersytet Medyczny – Społeczeństwu Warszawy’’
  3. Piknik diagnostyczno-terapeutyczny ,, Kiermasz Zdrowia’’ - organizowany w ramach Studenckiego Koła Naukowego Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dzielnicy Warszawa-Targówek we współpracy z NZOZ – Targówek
  4. Warsztaty w XXXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Miguela de Cervantesa ,, Palisz – wybór należy do Ciebie’’
  5. Ogólnopolskim program edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych      w całej Polsce – Mam Haka na Raka – rekrutacja studentów.

Koło Naukowe uczestniczy również w:

• Projektach badawczych – minigranty studenckie
  • Konferencjach o charakterze naukowo-dydaktycznym
  • Publikuje w recenzowanych czasopismach naukowych

Koło Naukowe funkcjonuje w ramach kilku sekcji. Oto rodzaje sekcji oraz opiekunowie:

• Biostatystyka – Dr hab. Marta Zalewska
  • Metodologia i organizacja badań – Dr Aneta Tomaszewska
  • Jakość w ochronie zdrowia – Dr Mira Lisiecka – Biełanowicz
  • Epidemiologia – Dr Artur Walkiewicz
  • Edukacja i promocja zdrowia – Dr hab. Edyta Krzych – Fałta

Strona internetowa Koła (kliknij link)

Opiekun koła: