Studenckie Koło Nukowe "Menedżerów Zdrowia"
Studenckie Koło Naukowe Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii powstało w roku 2004 z inicjatywy opiekuna koła dr hab. Edyty Krzych-Fałta oraz studentów kierunku Zdrowie Publiczne.
Koło naukowe prowadzi działalność zorientowaną na pogłębianie wiedzy z zakresu zdrowia publicznego i zarządzania ochroną zdrowia. Opiera się ona na organizowaniu i udziale w eksperckich debatach, przygotowywaniu referatów, prac badawczych i działalności prozdrowotnej. Jest organizatorem cyklicznych konferencji między innymi ,,Warszawskich Dni Nauki o Zdrowiu’’, które organizowane są od 2007 roku.
Konferencja przeznaczona jest dla studentów oraz absolwentów uczelni medycznych, a także studentów i absolwentów kierunków pozamedycznych zainteresowanych wymianą poglądów oraz doświadczeń naukowych w obszarze nauk o zdrowiu, zdrowia publicznego, epidemiologii, medycyny społecznej i środowiskowej, promocji zdrowia jak również zagadnień z zakresu prawa medycznego oraz ekonomii i zarządzania w sektorze zdrowotnym, a więc polityki zdrowotnej i prozdrowotnej.
Oprócz konferencji naukowych Studenckie Koło Naukowe bierze udział w różnych projektach dotyczących ochrony oraz promocji zdrowia, takich jak:
- Konferencja ,,Promocja Zdrowia, a zdrowie XXI wieku’’
- Piknik ,,Warszawski Uniwersytet Medyczny – Społeczeństwu Warszawy’’
- Piknik diagnostyczno-terapeutyczny ,, Kiermasz Zdrowia’’ - organizowany w ramach Studenckiego Koła Naukowego Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dzielnicy Warszawa-Targówek we współpracy z NZOZ – Targówek
- Warsztaty w XXXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Miguela de Cervantesa ,, Palisz – wybór należy do Ciebie’’
- Ogólnopolskim program edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce – Mam Haka na Raka – rekrutacja studentów.
Koło Naukowe uczestniczy również w:
- Projektach badawczych – minigranty studenckie
- Konferencjach o charakterze naukowo-dydaktycznym
- Publikuje w recenzowanych czasopismach naukowych
Koło Naukowe funkcjonuje w ramach kilku sekcji. Oto rodzaje sekcji oraz opiekunowie:
- Biostatystyka – Dr hab. Marta Zalewska
- Metodologia i organizacja badań – Dr Aneta Tomaszewska
- Jakość w ochronie zdrowia – Dr Mira Lisiecka – Biełanowicz
- Epidemiologia – Dr Artur Walkiewicz
- Edukacja i promocja zdrowia – Dr hab. Edyta Krzych – Fałta
Strona internetowa Koła (kliknij link)